קוד קופון של 5% הנחה לרוכשים דרך האתר: EXTRA5
קוד קופון של 5% הנחה לרוכשים דרך האתר: EXTRA5
לוגו משלוח
משלוחים מהירים לכל הארץ
אייקון wishlist

מתנה ליולדת עבור האחים הגדולים

עולל חדש הוא שמחה גדולה, אך לא תמיד עבור האחים והאחיות הגדולים יותר, לפחות לא בשלב הראשוני שלאחר הלידה. לפעמים השמחה מלווה בפחד שהוא יתפוס את מקומם. תשומת הלב אליהם חשובה, ועל אחת כמה וכמה במהלך אירוע החגיגה לרגל הולדתו של האח החדש.

בדרך כלל כשמביאים מתנה ליולדת המתנה מיועדת לרך הנולד או ליולדת עצמה, אך לעתים כדאי כשבוחרים מתנה לייעד אותה דווקא לאחים הגדולים יותר. מאחר שמדובר במשפחה שכבר הביאה לעולם ילדים, סביר להניח שהיא כבר מצוידת בכל הדרוש עבור הרך הנולד, ולכן מה שנותר כעת הוא באמת לפנק, ואם אפשר – אז למה לא את הקטנים/גדולים שבחבורה שעדים לתוספת הרעננה?

הם בטוח ישמחו במתנה יותר מאשר הרך הנולד שכרגע לא ממש יודע להעריך את המתנות שמביאים לו, וגם היולדת עצמה בוודאי תשמח לקבל דברים שישמשו את ילדיה הגדולים יותר ולא "עוד" בגד או שמיכה לתינוק.

 

מתנה ליולדת שמשלבת הורה וילד

 

כיום ניתן למצוא מתנות ליולדת שמשלבות את הרך הנולד ואת האם כגון סדנאות יוגה, שיעורי שחייה, סדנאות המלמדות מסז' תינוקות וכדומה. על אותו משקל ניתן להעניק ליולדת מתנה מפרגנת שתענה על נקודת החולשה המוכרת אצל משפחות שכבר מגדלים ילדים: זמן ותשומת לב לשאר האחים והאחיות. לשם כך ניתן לפנק אותם בשובר לסדנת אחר צהריים מפנקת להורה ולילד הגדול יותר.

המטרה היא ליצור זמן איכות בן כמה שעות של האם והאח הבוגר, כדי לשמר את תחושת ה"ביחד" ולתרום לתחושת הביטחון אצל האח הגדול. אין ספק כי מדובר במתנה מקורית שמהווה יופי של כלי כדי להתמודד עם השינוי החדש במשפחה, ולכן היא מומלצת בחום.

 

מה לגבי תשומת לב אישית?

ילדים אוהבים מתנות (בעצם מי לא אוהב?). במקרה זה מתנה ליולדת המיועדת לאח/ות של הרך הנולד תענה על צרכים אישיים: משחק, ספר, בובה, פאזל, משחק קופסה וכדומה. אבל מחשבה מקורית באשר לנושא זה יכולה להעלות את הרעיון הבא: מה דעתכם על מתנה ליולדת שגורמת לתעסוקה עצמאית של האחים הגדולים?

 

מתנה שתעניק שקט ליולדת

 

מתנות לידה, כמצוין בסעיף הקודם, יכולה לתרום לחיזוק הקשר בין האם לאח הגדול, אבל כיוון מחשבה שונה מציע מתנה ליולדת המאפשרת עבורה "שקט תעשייתי", כלומר, האח הגדול עסוק במשחק מהנה בצורה עצמאית, מה שמאפשר לאם לטפל בעולל החדש ולהתפנות לקצת מנוחה. אלה הן מתנות משחקי המחשב, לדוגמה, המיועדים לאחים הגדולים, או מתנות שיספקו להם תעסוקה כמו שולחן משחק כדורגל, אוהל כדורים, טרמפולינה, אופניים או ג'יפ גדול לילדים. ברוב המקרים הם ישמחו שמחה גדולה מאוד ויניחו מעט לאם לנפשה.

Add to cart
×
דילוג לתוכן